Już w najbliższy weekend (19-20 maja) odbędzie na terenie warszawskiej Fortecy pierwszy Festiwal Wódki i Zakąski. Festiwal będzie miał formę dwudniowego pikniku, a gościem specjalnym, który poprowadzi drugi dzień będzie Robert Makłowicz. Opowie on o historii i tradycji łączenia alkoholi z zakąskami oraz wprowadzi przybyłych gości w tajemnice foodpairingu. Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować w cenie biletu wszystkich rodzajów alkoholu, jakie będą prezentowane na stoiskach, w połączeniu ze specjalnie dedykowanymi zakąskami. Za komponowanie festiwalowych zakąsek odpowiedzialni będą szefowie kuchni trzech warszawskich restauracji: Michał Tkaczyk – szef kuchni restauracji Elixir by Dom Wódki, Małgorzata Marchewka – szef kuchni restauracji Folk Gospoda oraz Wojciech Pasikowski – szef kuchni restauracji Czerwony Wieprz. Jedną z wielu atrakcji Festiwalu będą m.in. Mistrzostwa Teamów Barmańskich, w trakcie których rywalizować będą ze sobą najlepsze polskie cocktail bary. Więcej szczegółów dotyczących imprezy dostępne jest na: https://www.facebook.com/FestiwalWodkiiZakaski

Jeżeli chcielibyście zdobyć dwa podwójne, dwudniowe zaproszenia na imprezę, to zachęcam do udziału w konkursie. Konkurs przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich. Pytanie konkursowe znajduje się poniżej.

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.
Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!
Małgorzata uśmiechnęła się i spróbowała odsunąć kieliszek.

Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow, tłum. Irena Lewandowska i Witold Dąbrowski

Jaki drink na bazie wódki zaproponowalibyście kotu, by przekonać go do tego trunku?

Dwie najciekawsze odpowiedzi opublikowane w komentarzach pod tym postem zostaną nagrodzone. Na odpowiedzi czekam do 17.05.2017 do godziny 23:59. Wyniki konkursu pojawią się na blogu 18.05.2017 po godzinie 12:00.

 Festiwal Wódki i Zakąski

Udostępnij

4 thoughts on “Konkurs – Festiwal Wódki i Zakąski, Warszawa 19-20 maja 2017

  1. Otóż wiem dokładnie. Mój kot generalnie alkoholu nie piją, ilekroć go częstowałem, odmawiał krzywiąc się przy tym paskudnie. Pewnego poranka jednak, ciężko mi było odgonić go od pozostawionej przez gościa dnia poprzedniego drinka, w składzie: wódka, sok malinowy i sok grapefruitowy. Kot chłeptał na tyle na ile łepek zmieścił mu się do szklanki, czyli na szczęście niewiele, gdyż głowy mocnej to on nie ma. Przespał potem prawie dwa dni.

    • z racji, że nie umiem czytać pytań…. to jednak zmieniam wcześniejszą odpowiedź:
      Wódka sour bez cukru :> (bo 1.musi to być drink, 2.wykrzywia deko pysk – no bo kot – jak spirytus)

  2. Kotu należy przygotować drink mojito w wersji kociej, spora dawka lodu, liście kocimiętki, skruszony lód i czysta woda. Nie odejdzie już więcej od wodopoju 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *