Zgadnie z zapowiedzią zapraszam do udziału w pierwszym z trzech konkursów, w którym będzie można wygrać oryginalną, japońską ceramikę. Nagrodą jest zestaw do sushi sumie dla jednej osoby (zdjęcie poniżej). Ufundowała go firma Nagomi działająca od 2007 roku i zajmująca się sprzedażą japońskiej ceramiki, elementów dekoracyjnych oraz herbat zielonych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu na blogu lub profilu facebookowym Kuchniokracji umieścić jednozdaniowy wpis, będący odpowiedzią na pytanie: Z czym kojarzą Ci się japońskie talerze? Autor najciekawszej wypowiedzi zdobędzie zestaw do sushi. Wpisy można zostawiać do 22 stycznia 2013 roku do godziny 23:59. Wyniki zostaną opublikowane na blogu i profilu facebookowym 24 stycznia po godzinie 15:00. Życzę powodzenia!

Zestaw do sushi sumie, Fot. Nagomi.pl

Zestaw do sushi sumie, Fot. Nagomi.pl

Udostępnij

41 thoughts on “KONKURS nr 1 – do wygrania japońska ceramika

 1. Japońskie talerze przypominają mi małe piękne łódki,pałeczki są wiosłami, zaś podpórki to miejsce dla osoby która nimi porusza.

 2. Japońskie talerze kojarzą mi się z elegancją, dobrymi manierami oraz pięknymi ruchami dłoni osób, którym szczęśliwie zdarzyło się spożywać z nich jedzenie.

 3. Japońskie talerze utożsamiają harmonię ducha oraz ogromne przywiązywanie wagi do ideału nawet najdrobniejszego szczegółu związanego najczęściej z naturą.

 4. Japońskie talerze kojarzą mi się z zachodzącym słońcem, talerzyki na sos z taflą wody po której pływa łódeczka z podstawki na pałeczki, a ona kojarzą mi się z wytyczanym przez nas kierunkiem.

 5. Japońskie talerze kojarzą mi się z prostolijnością i naturalnością osobowości ludzi pochodzących z niezwykłego i tajemniczego Kraju Kwitnącej Wiśni.

 6. Japońskie talerze są jak obrazy. Są czymś, co pomaga nam wejść w opowieść przedstawioną z kształtów i kolorów. To intensywniejsze i bardziej osobiste delektowanie się wyglądem, smakiem, zapachem potrawy i dostarcza głębszych wrażeń duchowych związanych z każdym posiłkiem. Każdy talerzyk to oddzielna historia. Nie ma dwóch takich samych.

 7. ahh kojarzą mi się z moją 18… gdy w amoku wrażeń związanych z pełnoletnością i pierwszym sushi zahaczając torebką niechcący stłukłam talerz.. od kelnerki usłyszałam tylko: tak to tylko na szczęście się dzieje
  🙂 Wiec to musi być szczęśliwe 🙂

 8. Japońskie talerze kojarzą mi się z zostawionym na pepierze śladem pędzla nasączonego tuszem, precyzyjnym, lecz pełnym ekspresji i kontroli.

 9. Japońskie talerze kojarzą mi się z ascetycznym pięknem i mistyką natury, która tak jak talerze dla pokarmu, jest najpiękniejszym tłem dla biegu życia.

 10. Japońskie talerze kojarzą mi się z harmonią i historią oraz ostrzem katany, ale przede wszystkim z oryginalnością Japończyków, którzy nie wiadomo kiedy i na jaki dziwny-szalony pomysł wpadną 😉

 11. Tych skojarzeń mam co najmniej kilka. Japońskie talerze kojarzą mi się z deską surfingową na Karaibach. Jak patrzę na ten talerz, to mam wrażenie, jakby deska „sunęła” po lazurowym wybrzeżu we Francji, lub niebiańsko pięknych wybrzeżach wysp karaibskich. Jest w tym jakaś dostojność, harmonia i solidność. Podobnie jak greckie statki na Morzu Śródziemnym, kiedy to Grecy handlowali ceramiką. Mam wrażenie jakbym widział Japonkę ubraną w piękne, białe kimono. A może to piłka do rugby lub cygaro, ale nie to hawańskie, ale jak dawne sterowce, które unosiły turystów jak słynny Hindenburg?

 12. Japońskie talerze kojarzą mi się ze spokojnym, niespiesznym celebrowanim posiłków, magią tego rytuału (której niestety brakuje w naszej kulturze), prostotą, a jednocześnie bogactwem sztuki japońskiej, mają w sobie piękno i zapowiedź niezapomnianej uczty dla zmysłów.

 13. Japońskie talerze kojarzą mi się z cudownymi chwilami we dwoje, spokojem, estetyką, tęczą barw i odkrywaniem tego co nieznane, co zaskakuje, koi i cieszy, wyzwala uśmiech i doprawia chwile pikanterią. Jedzenie z nich to baśń o podróżniku – każdy potrafi napisać do niej tylko swój scenariusz.
  SUSHI – na talerzach kryje się cała moja bajka, skusisz się na jej odkrycie?

 14. japońskie talerze są, jak fizyka i matematyka w gimnazjum, próbujesz je zrozumieć a nie nie umiesz, a jednak są przepiękną częściom świata.

  • Japońskie talerze są, jak fizyka i matematyka w gimnazjum, próbujesz je zrozumieć a nie nie umiesz, a jednak są przepiękną częściom świata.

 15. Moje skojarzenie jest z czasów dzieciństwa, kiedy w anime widziałam te piękne talerze i elegancko serwowane na nich dania co dało początek marzeniu, by kiedyś posiadać takie zastawy i raczyć gości smacznymi potrawami. I powoli te marzenia spełniam!

 16. Japońskie talerze kojarzą mi się HARMONIĄ – jak wszystko co japońskie…
  Japońskie talerze to: MISTRZOWSKIE dopełnienie kunsztu, jakim jest niezwykła potrawa – sushi.

  Poprzez swoje piękno i prostotę TWORZĄ ZWIĄZEK IDEALNY wraz z rozkoszą zmysłów – jaką niesie za sobą smak oraz wygląd sushi.
  Połączenie to porównać można do MIŁOŚCI kobiety i mężczyzny – razem tworzą jedność, a oddzielnie nie wykorzystują w pełni swojego potencjału.

  Pozdrawiam 🙂

 17. hmhm są mocne, a zarazem delikatne jak baletnica, której ciało jest silne, a każdy ruch w tańcu jest precyzyjny, płynny i pełen gracji. Baletnica i japońskie talerze łączą w sobie siłę i delikatność, precyzję i płynność, prostotę i elegancję, są zwiewne niczym wiatr, a zarazem stabilne, wzbudzają zachwyt i pobudzają wszelkie zmysły estetyczne…

 18. Szkoda, bo wzięcie udziału w konkursie upłynęło wczoraj, ja spotkałam się z Kuchniokracją dopiero dzisiaj, ale zestaw talerzy kojarzy mi się z łodzią, kajakiem i wiosłami,,,tylko brakuje kajakarzy:)
  Ale bardzo ładny komplet>>>Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *