Każdy zapewne ma jakieś jedzenie, które kojarzy się z dzieciństwem. Wśród bogatych smaków, jakie pamiętam, jest też pewne danie – talarki ziemniaczane. Potrawa prosta, szybka, zupełnie niewyszukana, ale bardzo bliska mojemu sercu. Najczęściej robił mi je tata, a ja w tym czasie niecierpliwe kręciłam się w kuchni. Jestem w takim wieku, że bez problemu mogę przygotować sobie wszystko to, na co mam ochotę, niemniej odwiedzając rodzinny dom, niczym małe czekam na talarki zrobione przez moich rodziców. Poniżej prezentuję przepis, w którym talarki ze smażoną marchewką są dodatkiem do piersi kurczaka.

Talarki ze smażoną piersią kurczaka i marchewką – talarki:

mała pierś z kurczaka
marchew
ziemniaki
koperek
sól, pieprz

Ziemniaki kroimy w cienkie plasterki i smażymy na patelni na oleju, do momentu aż zrobią się złote (ja lubię mocno spieczone). Kilka minut przed końcem smażenia dodajemy pokroją w plasterki marchewkę. Na drugiej patelni smażymy kurczaka. Przyprawiamy go solą i pieprzem. Danie podajemy posypane świeżym koperkiem.

Talarki z piersią kurczaka i marchewką, Fot. Hanami®

Udostępnij

6 thoughts on “Talarki ze smażoną piersią kurczaka i marchewką

  1. Bardzo apetycznie wygląda to danie. Idealne dla osób dbających o linię (o ile plasterki ziemniaków zamieni się na na przykład marchewkę lub brokuła) :). Chętnie zjadłabym to danie na dzisiejszy obiadek.

    Gratuluję pomysłu.
    Życzę powodzenia w pichceniu i zapraszam do siebie: http://kasinkowe-gotowanie.blogspot.com/

  2. Każdy ma chyba takie danie, wspomnienie rodzinnego domu, które darzy wyjątkowym sentymentem. U mnie to są pierogi mojej babci. Później, już w dorosłym życiu, jadłam wiele naprawdę niezłych pierogów, ale żadne nie mogły sie równać z tamtymi. Babcine pierogi to wzór niedościgniony, bo zabarwiony emocjonalnie…

  3. Droczilka commented on Kuchniokracja:

    Każdy ma chyba takie danie, wspomnienie rodzinnego domu, które darzy wyjątkowym sentymentem. U mnie to są pierogi mojej babci. Później, już w dorosłym życiu, jadłam wiele naprawdę niezłych pierogów, ale żadne nie mogły sie równać z tamtymi. Babcine pierogi to wzór niedościgniony, bo zabarwiony emocjonalnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *